| cosmin123456789123456789 a întrebat:

Salutare tuturor!
Intrebarea mea se adreseaza posesorilor/cunoscatorilor de SUV-uri 4x4.As vrea sa imi iau second-hand una din urmatoarele masini:
Toyota Rav4-136cp,310 Nm cuplu 2.2l diesel
Nissan X-trail 136cp, 314 Nm cuplu 2.2l diesel sau 150cp, 320cp 320 Nm cuplu 2.0 diesel
Land Rover Freelander 2, 160cp, 400 Nm cuplu 2.2 diesel
Suzuki Grand Vitara 130cp, 300 Nm cuplu 1.9 diesel
Renault Koleos 150cp, 380 Nm 2.0 diesel

As prefera masina care e mai buna pe drum accidentat(off road moderat). Asta ma intereseaza cel mai mult.Fiecare are un atu (ex:Suzuki are reductor, Toyota are renume, Nissan si Renault Koleos au acelasi sistem 4x4 si cica e performant, iar Land Rover are motor puternic). Astea cred ca sunt cele mai bune modele din toate marcile.(nu vreau consum mare si nici ceva mai scump sau vechi). Astept pareri pentru ele.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ca m as pricepe la off road, dar am auzit de sistemul 4*4 folosit de nissan ca e destul de performant iar xtrail ul ala dinainte de 2013 se descurca bine in offroad