| AnOnImUl321123 a întrebat:

de ce cand vreau sa incui masina, bag cheia sa incui, si se invarte cheia in gol, adica nici nu suna ca se inchide, nici ca se deschide. Si cand merg cu masina, mi se incuie si descuie singura masina, in timp ce conduc. Care poate fi cauza? Am un golf 4 1, 9 tdi din 2000. Multumesc de ajutor

3 răspunsuri:
| Levente99 a răspuns:

Salut. Iti recomand sa mergi la un service pentru diagnoza. La mine era o problema la incuietoare si incurcat tot sistemul inchiderii centrale. Cheia presulun ca se invarte in gol pentru ca e rupta acel butuc sau ceva care leaga incuietoarea cu cheia. Nu cumva iti ramane o usa deschisa sau redeschide una singura dupa ce inchizi, apoi pe toate?

| AnOnImUl321123 explică (pentru Levente99):

Ba exact asa se intampla, dar astazi am sa merg la un service cu ea sa vad ce pot rezolva.

| FakeJoker a răspuns:

Problema cu inchis/deschis cand pleci de loc si opresti esti din calculatorul de confort, cineva la setat sa faca chestia asta, si de aici ti-a aparut si problema cu butucul, pentru ca masinile vag sunt cunoscute pentru "fiabilitatea" lor la incuietori.