| Orkroc a întrebat:

De ce nu intrata masina Skoda-Fabia SDI cand este foarte frig afara?

P. Sbig grinupa ce se incalzeste intra perfect
Mentionez: Am schimbat uleiul si nu ie nici o schimbare. FUNDA

Răspuns Câştigător
| Bradster a răspuns:

Salut! Te rugam sa adresezi intrebari coerente; banuiesc ca nu intra in viteza; dar nu ma pune sa-mi stresez neuronul happy daca aceasta este intrebarea, atunci sa stii ca uleiul de la cutie, la aceste temperaturi este ca o marmelada si este firesc sa se intample asa!

3 răspunsuri:
| CristianMarius a răspuns:

La temperaturi scazute uleiul de la cutia de viteza se ingroasa e normal si cand se incalzeste revine la starea normala, nu e nici o problema cu cutia sau masina

| Lascu_Ciprian_1977 a răspuns:

In viteza banuiesc pai un motiv ar fi ca s-a uzat discul,exista o modalitate,are un sistem care recalibreaza modul de interactiune cu placa de presiune, un mecanic ti-ar putea remedia problema, pana atunci cand bagi in viteza apasa ambreajul pana in podea cu schimbatorul impins incet spre a-I-a sau marsalier si dai usor drumul la ambreia la un moment dat vei vedea ca intra in viteza succes