| Nan_Alexandru_1999 a întrebat:

De curând am achizitionat un golf 4 1.6 16v an 2002 de câteva zile a început sa facă un zgomot mic la distribuție un fel de țăcănit acum după vreo 500 km se aude un troncanit și scarit parcă ar fi un rulment cu vreo bila sparata știți cumva de unde ar putea fi problema?

Răspuns Câştigător
| Veninul a răspuns:

Cam la 50. 000km se face distributia acum depinde de cat a fost condusa si in ce conditii daca ii dai agresiv undeva la 45.000 trebuie s-o faci da in media la 50mii trebuie obligatoriu.

2 răspunsuri:
| Veninul a răspuns:

Probabil ai pompa de apa sau vreun rola de ghidaj gripata oricum fai distributia.

| Nan_Alexandru_1999 explică (pentru Veninul):

Distributia arata desul de bine ști cumva la cati km se schimba am 50xxxkm mai merge?

| Veninul a răspuns (pentru Nan_Alexandru_1999):

Cam la 50. 000km se face distributia acum depinde de cat a fost condusa si in ce conditii daca ii dai agresiv undeva la 45.000 trebuie s-o faci da in media la 50mii trebuie obligatoriu.