| mmssmm a întrebat:

Salut TPU
De doua zile am o problema la masina.
Dintrodata mergand pe drum (fara sa lovesc vreo groapa)a inceput sa pocneasca ceva pe dreapta spate.
De atunci tot timpul pocneste.
Am incercat sa vad de ce pocneste si am observat ca pocneste doar cand se balanseaza chiar si pe drum foarte bun.
Care poate fi problema?
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Toxic a răspuns:

Acum mai pierzi lichid de frana? Ce masina e? Nu cumva ti-a iesit telescopul prin oala (daca stii la ce ma refer)? Cand deschizi portbagajul ai in stanga si in dreapta chestiile alea care vin decupate dupa roti alea sunt oale. Uita-te sa vezi daca nu ti-a iesit telescopul pe acolo uitate-te sa vezi daca sunt ruginite sau altele. Iar sabotii nu ar trebui sa aiba nici o legatura cu treaba asta ei au alt scop. Sabotii cu timpul doar se duc si trebuiesc inlocuiti atata tot. Si inca ceva uitate-te la rulment si ala ar putea avea un un rol chiar foarte important in chestia asta.

9 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

In afara de telescop se poate uita si la saboti

| Toxic a răspuns:

Te-ai uitat la arcul de la suspensie cum e? Dar la telescop?

| mmssmm explică (pentru Toxic):

M-am uitat si sunt in regula

| Rockerul2012 a răspuns:

Salut! Toxic are dreptate. Vezi ca poate fi telescopul rupt si tu nu vezi. Mergi la service. Cand mi s-a rupt mie, tot pe spate, mergand cu 80 km/h in afara orasului in curbe masina nu avea stabilitate.

| mmssmm explică (pentru Rockerul2012):

Mie mi s-a rupt in ziua cand am venit de la service ca mi s-a spart teava de la lichidul de frana si imi curgea lichidul si am fost la service sa o inlocuiesc.dar am mers inca vreo 4 km apoi a inceput sa pocneasca.E posibil sa imi fi rupt aia telescopul? x-)

| Rockerul2012 a răspuns (pentru mmssmm):

Ii cam ciudat. Eu zic ca nu aveau cum sa-ti rupa telescopul. Inseamna ca e altceva, mai ales ca abia ai scos-o din service. Eu zic sa mergi la ei si sa vezi care-i treaba. Oricum ai garantie pe lucrare. Basca ca nu e de joaca daca ai avut interventie pe la instalatia de franare.

| mmssmm explică:

Nu e nimic in neregula la arc si la telescop

| mmssmm explică:

Sau s-a rupt singur? Ce credeti?

| mmssmm explică:

Cam cat costa un telescop?
masina mea e renault megane