| NaturalLl a întrebat:

Deci eu vreau sa am acum la inceput (18 ani) 2 masini. Una buna, noua, etc. Si una mai veche, care va fi si pentru putin (poate putin mai mult big grin) tuning. Asa ca voi ce ma sfatuiti sa aleg dintre un Golf 3, un BMW Seria 3 modelul E36 sau un Ursulet (BMW E30)?

Răspuns Câştigător
| Black38 a răspuns:

Golf nu-ti recomand pentru că au probleme cu rugina si nu arata ca BMW. Dintre cele 2 BMW-uri eu as alege E36 pentru ca daca vrei tuning vrei si un motor puternic, deci un 2.0, 2.5 sau 1.8 IS.Mereu mă uit după aceste masini dar din pacate e greu sa gasesti una la un pret bun si in care sa nu investesti nimic.Cel bun zic eu ca ar fi un E36 coupe/sedan, motor 2.0(sa nu te gandesti la consum mai mic de 9)

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Te sfatuiesc sa-ti faci intai experienta la condus, cel putin 5 ani, fara nici un accident.
Cand vei avea suficienta experienta (si bani pentru reparatii) vei putea alege si folosi orice tip de masina.

| Roxin a răspuns:

De acord cu Bula, in prima faza insa e viata ta si faci ce vrei cu ea la final.
BMW e mai...usor de tunat, sa zicem. Si as merge pe Seria 3.

| R0byZ00r a răspuns:

Daca ai bani de impozit la 2 masini ia-ti e30 pentru tunning si e46 cu jante de 20