| Pantiru_Claudiu_1998 a întrebat:

Detin un Opel Corsa B 1998, iar in timpul mersului pentru a prinde viteza de 50 km/h trebuie sa conduc cu treapta a 4-a cu 2200-2400 de turații iar cu a 5-a cu 1300-1500 de turații, acum 2 săptămâni am făcut itp-ul și nu i-a găsit nicio problema, imi puteți spune de ce are problema asta și cum as putea-o rezolva? Mulțumesc!

4 răspunsuri:
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Nu vad care e problema. Turatiile la masina nu se modifica pentru ca ar exista o problema. Asa e masina din fabrica si nu ai ce sa ii faci. Daca cumva s-o modificat turatiile ( adica acum ceva timp aveai alte turatii la aceeasi viteza), cel mai probabil doar s-o defectat citirea acului ce indica turatiile.

| Pantiru_Claudiu_1998 explică (pentru ClaudiuM1997):

Problema ar fi ca merg cu 50 de km h in a 5 a sau a 4 a

| Pantiru_Claudiu_1998 explică (pentru ClaudiuM1997):

In mod normal cu a 4 a aveam și 80km/h

| Panamax a răspuns:

Problema este simpla.Ar trebui sa faci scoala de soferi, dar pe bune de data asta.