| Alepa a întrebat:

Buna TPU am si eu o problema cu masina am un opel corsa b 1.0 din 1998 in mers o turez si abia se tureaza parca da rateuri si se ineaca dar nu-i moare motorul si in mers si cand stationeaza am schimbat bujiile am verificat presiunea la pompa de benzina cam ce ar putea fi? Nu tot timpul face asa la rece merge bine dar dupa cativa km la viteza de 80km/h + face. Orice sugestie e bine venita

5 răspunsuri:
| Gabitzu246 a răspuns:

Eu am un opel asta f 1.7 td, la fel imi facea si mie problema era ca imi tragea aer pe circuitul de motorina, am curatat rezorvorul si am verificat si furtunele si s-a rezolvat.
Acum sincer nu stiu la tine ce ar putea fi din moment ce este pe benzina, dar ai spus ca orice sugestie este binevenitabig grin

| marian7474 a răspuns:

Vezi ca e debimetrul de aer asta e boala lor

| marian7474 a răspuns:

Vezi ca e debimetrul de aer asta e problema lor

| thebest11 a răspuns:

Verifica filtrele

| Alepa explică (pentru thebest11):

Sunt verificate si sunt ok