| JuniorHD a întrebat:

Dintre Vw Passat 2002, Berlin, 1.6 Benzină și Opel Astra H 2006 1.6 Benzină, pe care mi-o recomandați ca fiind mai bună? Mai bună pentru mine înseamnă să aibă un consum mic, ieftină la piese, să fie fiabilă si să tragă bine. Precizez faptul că amândouă sunt cam la acelasi preț.

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Passat e o pierdere imensa de bani. E si mai grea, deci 1.6 cel mai probabil consuma mai mult decat un motor similar pe Astra.
In ceea ce priveste piesele, Opel e mai ieftin si decat Dacia la piese. Fiabilitatea si puterea nu sunt superbe la 1.6, eu iti recomand 1.8 benzina sau o motorizare CDTI.

| Măzăreanu_Cristian_1997 a răspuns:

Dimensiunea contează, Astra fiind mai mic consuma mai puțin, dar ca durabilitate, vw este mai durabil.