| Eastwood a întrebat:

Salut TPU!
Ce mașină recomandați începând cu anul 2011 benzină?

Ce părere aveți de Opel Astra J? (din ce am citit pe net ar avea mai multe probleme fiind grea, etc)

Să fie break și fiabilă.

Mulțumesc!

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu nici bani nu ai dar vrei masină, mergi cu metroul numa cumpăra rable pe care dai alti bani la service auto pe reparatii, o masină bună costă peste 10000 de euro bani pe care tu nu îi ai

| Eastwood explică (pentru CristiDinBucuresti):

Fiecare cat isi permite, e ca la loterie, depinde cum a intretinut-o fostul proprietar.

| relian a răspuns:

Orice masina este buna, asta daca na omorita aia care au avut-o pana acum.
Deci avand in vedere ca tu vei cumpara una folosita, te poti astepta la orice.
Daca te pricepi si stii la ce sa te uiti, poti verifica acea masina si sa cumperi una buna.
Din ce ai citit tu pe net, masina X ar fi grea, care masina nu este grea? Te poti uita la stikerul ala de fabrica, acolo scrie cate kg are masina, nu stiu la voi acolo in UE, cred ca e pe partea pasagerului in fata eticheta de care zic.

Unele is mai grele, altele mai usoare, dar nu te gindi ca e diferenta de tone laughing
Daca is mai grele, atunci consuma ceva mai mult combustibil, dar in rest nu vad sa fie problema.

Restu sa fie break si fiabila, aia tu va trebuie sa stii ce cumperi.

| VoidEternal a răspuns:

Megane 3, 1.6 benzina.

| Eastwood explică:

Am uitat sa precizez de suma de maxim 4.000 EUR

| Vasilake a răspuns:

Hyundai i10 5 usi, benzina si gaz din fabrica. Una din 2018 o gasesti cu 6500 euro.

| Eastwood explică (pentru Vasilake):

Pana in 4.000 de EURO, am uitat sa precizez

| Vasilake a răspuns (pentru Eastwood):

Am cautat pana in 4000 euro dar nu am gasit decat niste vechituri cu parbrizele fisurate.