| Andreimihaitaureete a întrebat:

Salut TPU, in curând o da dau de permis, pe 22 iunie fac 18 ani, cu cat timp sa ma apuc de invatat?
Si la scoala unii spun ca e bine cu 3 luni inainte alții ca e prea mult o luna jumate e suficient sa ma înscriu, voi ce parere aveți? Dau funda!

Răspuns Câştigător
| AlexandruContFacutLaMisto a răspuns:

Apuca-te de acumwinking.
Dar hai sa te sfatuiesc, nu iti lua cartea aia si sta sa memorezi ca papagalul toata teorema, nu asa inveti.Eu cand am dat de permis am inceput sa fac chestionare cu 6-7 luni inainte si am inceput sa fac de distractie pe la scoala faceam cu aia concurs care face mai multe corecte, apoi a inceput sa-mi placa sa fac si am intrat pe scoalarutiera, pe care ar trebui sa intri si tu si dadeam la mediul de invatare, acolo sun toate intrebarile si dadeam start la intrebari si faceam 500-600 pana ma plictiseama apoi puneam pauza mai faceam alte chestii peste 3-4 ore ma puneam iar la calculator si dadeam si faceam iar pana ma plictiseam si asa faceam in fiecare zi pana am invatat efectiv pe de rost raspunsurile la intrebari.Ideea e asa, dupa ce am invatat raspunsurle am inceput sa fac chestionare unde iti dadea intrebarile random(la mediu de invatare e aceeasi ordine mereu).

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O luna jumate e suficient. Sa ai școala proaspătă când dai examenele.

| Anonimul151 a răspuns:

Cu cât te apuci mai repede de învățat cu atât mai bine deoarece vei reține tot ce trebuie. Sunt persoane care se apucă cu 1 an, 6 luni, 3 luni, 1 lună sau chiar câteva săptămâni sau zile înainte de se înscrie la școala de șoferi.

Și eu în această vară voi da de permis, și deja îmi propun să încep să învăț.