| Aze a întrebat:

Salut TPU! O întrebare rapidă din partea unui începător, dacă schimb manetele, manșoanele și parbrizul la motocicleta, trebuie omologate și montate la un service autorizat sau pot să le montez acasă? Vă mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| DeMicUnCălător a răspuns:

La ITP Nu are trebuii să ai probleme, Dacă franele, luminile, directia și tot ce ține de siguranța sunt in stare de funcționare. Ar trebuii să fi in regulă. Insă nu uita. Te afli in Romania,

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu trebuie să omologhezi așa ceva. Dacă te descurci, spor la treabă

| DeMicUnCălător a răspuns:

Acasă. Si nu trebuie să dai nimănui nici o explicație. dacă cineva te intreabă ceva, spune-le că așa ai cumpărat-o

| Aze explică (pentru DeMicUnCălător):

Nu o să am probleme când fac itp ul?

| DeMicUnCălător a răspuns (pentru Aze):

La ITP Nu are trebuii să ai probleme, Dacă franele, luminile, directia și tot ce ține de siguranța sunt in stare de funcționare. Ar trebuii să fi in regulă. Insă nu uita. Te afli in Romania,

| Adyta_ZySs_1997 a răspuns:

Nu este neaparat, nu cred ca politistul care te va opri pe drum te va intreba daca asa a vinit din fabrica mansoanele?