| krysty199 a întrebat:

Pe 24 mai am avut proba practica pentru obtinerea permisului ( traseul) si am picat. Pe ce data trebuie sa ma duc sa ma reprogramez? Explicati-mi si cum se numara acele 16 zile. Multumesc anticipat! Dau funda

Răspuns Câştigător
| GHoST013 a răspuns:

Sunt 16 zile calanderistice.
Dar daca ai picat traseul esti obligat de lege sa faci inca un nr de X sedinte (intre 2 si 5, nu mai stiu exact) de condus. Deci ai grija si la detaliul asta. Altfel nu te poti reprograma.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt 15 zile calendaristice, socotite pe zile libere, respectiv nu se iau in calcul ziua de pornire si cea de implinire.
Poti merge sa te reprogramezi maine, 9 iunie. Vezi ca pana vei fi programat trebuie sa mai faci cel putin 6 ore de conducere si sa ai adeverinta pentru aceasta cand te vei prezenta la examinare.

| Nesemnat a răspuns:

In data de 9 poti merge. Eu pe vrea acea am asteptat cu o zi mai mult s-a fie sigur. Trebe s-a mergi sa platesti taxele daca nu sau scos. Cel mai bine ar fi s-a intrebi instructorul cu care mai trebuie s-a faci cateva ore in plus.