| Cocean30 a întrebat:

pe net scrie ca școala de șoferi poate fi făcută cu 3 luni înainte de împlinirea vârstei de 18 ani. Examenul la sala se poate da după școala dar înainte de a face 18 ani sau se da după? Aceeasi întrebare și pentru traseu.Dau funda

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nici un examen nu se poate da inainte de 18 ani!
Chiar daca termini scoala inainte, programarea la sala se face numai dupa implinirea varstei de 18 ani.
Traseul se da dupa ce iei sala si bineinteles, vei avea 18 ani si ceva happy

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Scoala de conducere pentru categoria B poate fi inceputa cu maximum 3 luni inainte de implinirea varstei de 18 ani dar examinarea poate fi sustinuta abia dupa implinirea varstei de 18 ani.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ambele examene le dai dupa ce faci 18 ani