| Aztecul a întrebat:

Salut TPU!
Pentru posesorii de Audi A4 din 2012 2.0 TDI cu 143 cai putere și transmisie automată. Este fiabil acest motor? Ce probleme are?
Dau fundă

1 răspuns:
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Salut. Eu am in familie 2 Seat Exeo 2.0 TDI 143cp ( acelasi motor ce e folosit si pe A4 B8 cum doresti tu) si un Audi A4 B8 din 2013. Cu nici unul nu am avut probleme pe partea de motor. In general cele 2.0 TDI CR sunt reusite dar poti sa ai problemele comune ce le poate avea orice diesel ( mai pica un injector, pompa de inalte, volanta, EGR, etc). Repet, aceste probleme orice diesel le poatea avea indiferent de firma. Bafta!