| Numeaata a întrebat:

Salut TPU, cat de fiabil vi se pare un motor de audi a4
b5 benzina?

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In teorie, pe A4 b5 s-au pus doar motoare ok.
1.8T e reusit, 1.6 SR e reusit... Nu e nici unul la fel de prost precum alea TFSI care au aparut de la b7 incolo.
Dar per total, un A4 b5 nu are nici un motiv de a fi cumparat in 2022.
Sau poate are, daca esti suficient de fanatic incat sa bagi 30k si sa o faci asa: https://youtu.be/Xr7qtQND5a0
Daca o vrei ca masina de zi cu zi, eu zic ca nu merita. Platesti revizii la ea de parca e model 2019, iar la mers e doar mai ok decat Golf 4. Adica e mai bine decat foarte rau.