| AllexxD a întrebat:

Se poate face scoala auto de la 17 ani si sa conduci cu 1 parinte care detine permis?

Răspuns Câştigător
| AdrenalinaPuraLaMaXim a răspuns:

Da, se poate face scoala inainte cu 3 luni de a implini 18 ani, iar cat despre..sa conduci cu un adult in dreapta..am auzit si eu pe la tv dar nu cred ca o sa fie pusa cat de curand..Bafta la permis.:*:*:*

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este doar o propunere si n-a fost inca nici macar discutata, cu atat mai putin aprobata. Scoala se poate incepe cu 3 luni inainte de a implini 18 ani si examenele se dau dupa ce ai implinit varsta. Numai bine!

| pwp a răspuns:

Nu, nu se poate sad

| rexxx a răspuns:

Nu se poate

| AllexxD explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri happy

| Lumydee a răspuns:

In prezent, te poti inscrie la o scoala de soferi :
1) de la 17 ani daca esti intr-o scoala cu profil auto;
2) cu maxim 3 luni inainte de a implini 18 ani.
Inca nu s-a modificat legea, ce ai auzit tu este o propunere si n-a fost aprobata.

| TeaTime a răspuns:

Nu

| AllexxD explică (pentru TeaTime):

Din cate am citit pe net se poate. s-a aprobat noua lege.