| IonutMadalin1 a întrebat:

Seat Leon 1.6 16v/Renault Megane 2 1.6 16v/Wv Golf 4 1. 9Tdi(ALH)SAU Ford Focus 1. 6tdi?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ca masina, Renault Megane.
Ca 'afacere', Focus 1.6 TDCI.
Pentru costurile intretinerii (adica daca vrei masina de munca), Golf ALH.
Leon/Golf/Bora 1.6 16V in nici un caz, niste parodii.

7 răspunsuri:
| BoOoMbOnik a răspuns:

Renault Megane

| OldSoul a răspuns:

Recomand Golf 4 1.9 alh, consum mic, si foarte fiabil.

| MariusF23 a răspuns:

Renault Megane.

| djdani2010 a răspuns:

Din cele enumerate golf 4 1.9 tdi.

| Darius123456 a răspuns:

Pai ford chiar nu merita pentru ca are piesele foarte scumpe si se gasesc mai greu. Leon are consumul mai mic iar golful este mult mai fiabil.
Deci recomand VW golf

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Darius123456):

Ford piese foarte scumpe? Asa v-as baga un bocanc in gura, la toti astia care auziti doar de VW, si mancati carnatul mai departe desi nici n-ati urcat in majoritatea masinilor despre care vorbiti...
In zonele civilizate ale tarii (vezi Ardeal), Focus 1 e mult mai popular decat Golf 4.

| unu2 a răspuns:

Daca mergi mult golf 1.9 alh e ff fiabil
daca mergi moderat leon 1.6 consum ok

renault si ford = piese scumpe si fiabilitate scazuta in comparatie cu gama VW