| Simona_Canura_Marius_1998 a întrebat:

stie careva cum pot activa o pompa de injectie pe un ford focus 1.8 tddi 2001? Am schimbat pompa si am inteles ca trebuie activata in calculator

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Ai schimbat tu pompa? Daca ai schimbat-o cum arata? Adica pompa asta are un calculator ceva? Daca nu are nici o componenta electronica ce sa programezi? Ma refer pompa noua in ea sau pe ea, sau stiu si eu cum mai e vine cu un calculator? Daca nu, atunci nu vad ce sa activezi.

| Simona_Canura_Marius_1998 explică (pentru relian):

Am fost la servis si am schimbat-o e cu cu modul pe ia am inteles ca trebuie inscrisa sau cv ei nu aveau program.problema e ca nu o citeste calculatorul

| FakeJoker a răspuns:

Cineva care se pricepe cu asa ceva si are sculele necesare (calculator, software ). Oricum te costa ceva banuti, depinde, eu am dat la 2.5 tdi 150 euro sa'mi codeze pompa.