| Eastwood a întrebat:

Salut TPU.

Unchiul meu imi va aduce o masina din Germania.

Acum cu noua lege a evaziunii fiscale, el cum mi-o poate trece mie pe nume, normal eu nu am achitat nimic pentru masina, dar doresc sa o inscriu pe numele meu aici in Romania.

Multumesc!

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Pai e simplu, faci un contract intre tine si neamt si e ca si cum ai cumoarat-o si ai adus-o tu.

| Violleta2022 a răspuns:

Este problema lui sa o inregistreze legal in Ro si apoi ti-o poata vinde tie, cu act de vanzarea-cumparare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal el trebuie sa o inscrie pe numele lui daca el a cumparat-o de la neamt si apoi sa ti-o vanda tie.