| PainePrajita33 a întrebat:

Vreau sa achizitionez un BMW e90 an 2006-2010 iar kilometri as vrea sa fie sub 150.000 km, daca nu, pot sa iau si peste 150mii km. Intrebarile mele sunt:
1.Am tot cautat pe forum-uri si am gasit ca pe e90 din an 2007 ar fi o problema la motor cu distributia si turbina acum nu stiu ce sa zic eu oricum o sa schimb distributia cand o sa cumpar masina si o sa schimb toate filtrele si fac si schimbul de ulei. Totusi nedumerirea mea este daca mai are probleme si dupa ce schimb distributia?
2. La e90 din 2010 ar fi aceeasi problema ca pe e90 model mai vechi 2007-2006?
3. Ce model ati recomanda dumneavoastra pentru mine cel din 2010 sau cel din 2006?
Multumesc mult pentru ajutor!

Răspuns Câştigător
| Iancu_Silvan_1996 a răspuns:

Salut, iti recomand modelele de la 2008 in sus. Totusi e90 s-a dovedit a fi o masina fiabila, nu trebuie sa asculti toti dobitocii de pe forumuri care le au cumparat cu 500 mii km si au mai facut si ei inca 10 mii si nici macar uleiul nu l au schimbat si se vaita ca de ce se strica masina. Eu unul iti recomand benzina, consuma ceva mai mult (2-3l in plus/100km) dar este mult mai fiabil e90-ul benzina. Sper ca te am ajutat. Bafta!