| iulianpuscasu a întrebat:

vreau sa cumpar un BMW 320d (e46) breack ex: http://cautare.mobile.ro/......tails.html
Vreau sa stiu daca merita, cat consuma, cum se comporta iarna, daca sunt fiabile, daca sunt defectuoase, cat costa piesele, probleme des intalnite...

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Se merita daca esti o persoana cu un venit de cel putin doua sute de euro pe luna, nu vreau sa te sperii dar bmwul nu e dacie ca sa legi cu sarma astfel pentru schimb de ulei plus filtre trebuie sa scoti in jur de 600 de lei sa numai vb de alte costuri de intretinere.partile bune sunt consumul mic si fiabilitatea motorului, confortul, tinuta de drum. iarna nu e foarte usor de manevrat pentru ca ai nevoie de ceva experienta cu tractiunea spate.sunt posesor de seria 3 330d in care inca pompez bani, dar iti spun ca masina in starea in care e bate la orice capitol multe masini noi.deci daca esti fan bmw si esti dispus sa o intretii pe viitor cumpar o daca nu te sfatuiesc sa iei un benzinar.bft

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat