| yAdrian a întrebat:

Vreau sa cumpar un Logan (2006) care a fost lovit pe partea dreapta, a fost schimbat lonjeronul din stanga din față pana la oala din dreapta. NU a fost umblat la oală, la serie de şasiu, nimic. E intacta. Masina arata bine acum, a fost reparata ok. Pot sa am probleme la R.A.R? Aveti idei? Cei care ati mai trecut prin asta?
Dar despre taxa? 1.6 16v euro 4
Un pret? Cat credeti ca valoreaza aceasta masina? Este full option, vopsita, motorul e super ok, are 95.000 merge super ok.

Dau funda celui mai explicit raspuns.
Fara raspunsuri aiurea. Multumesc!

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Eu nu aș da bani pe o mașină la care s-a lucrat la lonjeroane; înseamnă că accidentul a fost foarte puternic și pot rămâne și alte urme sau la fel de bine e posibil să nu se fi păstrat forma corectă a paralelogramului (dintre roți).
La euro 4, de 10 ani, taxa cred că e suportabilă.
La RAR nu ai ce probleme să ai - am înțeles că acum nici nu mai e nevoie de autentificare pentru transfer de proprietate.
Ca preț? undeva în zona 10000 lei. Sau atât aș fi eu dispus să ofer maxim pe așa ceva.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In primul rand, nu prea ai de ce sa ajungi cu masina la RAR, pentru ca autentificarea nu mai e necesara la schimbarea proprietarului.
Eu am facut in decembrie autentificarea la a mea (atunci era obligatorie), am primit certificatul, si abia anul asta am "observat" ca masina are lonjeroanele de pe spate reconstruite.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Depinde cum a fost intretinuta. Daca a fost foarte lovita vorba lu mihai69, mai mult de 10.000 RON nu. Daca era nelovita si intretinuta doar la reprezentanta atunci puteai sa mergi spre un 3000 Eur + taxa.