| 123coco a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar o masina. Am gasit un golf 3 in doua portiere cu motor de 1.6
cam cat ar fi consumul la aceasta masina?

7 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In oras va fi intre 9 si 12%, la drum lung sub 7, normal ar fi un 5-5.5%.

| justadream94 a răspuns:

Vrajeala..consumul e maricel, masina e veche, nu mai duce consumul din fabrica

iti ia un 8-12% in oras
i 7-8 afara

| 123coco explică (pentru justadream94):

Iar varianta de 1.4 tot golf 3 ar consuma mai putin?

| Sofer a răspuns (pentru 123coco):

Cauta macar un golf 4 minim an 2001 motor 1.6.

| justadream94 a răspuns (pentru 123coco):

Da..motor mai mic, consum mai mic.

masinile asta vechi au consum maricel (media 8-9%) acum depinde si de norocul tau

golf 3 cu 1.4 poti scoate media si de 7-8%

depinde si de cum l-a tinut proprietarul
si stai tu linistit masina are lejer 250 mii km
cu 100 lei iti da kilometrajul inapoi si 100 mii km, chestia asta se practica si in afara.

sunt faine golfurile 3 pe negru, asa in stil mafiot devil sunt oleaca fan, dar poti sa bagi bani in reparatii destul de multi

ti-as recomanda un golf 4, e bunicel din 2001 duce binisor(grija mare la tepe)

| 123coco explică:

Am uitat ca masina este din 1994 si ate 200000 km

| blAster85 a răspuns (pentru 123coco):

Aia nu is km reali sa stii masina deja are uzura destula, consumul nu mai este acelasi care il avea in anii ei buni.