| anonim_4396 a întrebat:

Cine are super nova cu motor de 1.6.m-ar interesa consumul ca vreau sa imi cumpar masina in jur de 1000 euro

5 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Pai in 1000 de euro, eu as lua Solenta, nici nu m-as gandii la SuperNova, sau Golf 2 daca vrei ceva mai fiabil. Super Nova este Dacia cu cele mai mari probleme, alaturi de Nova. Sunt facute pe aceiasi platforma si nu consuma deloc putin, consumul este undeva pe la 10 in oras, si 6-7 afara, chiar 8 daca mergi mai agresitv, dar piesele nu tin prea mult, as spune chiar ca tin foarte putin!

| FurtunaDiesel a răspuns:

Eu zic sa te uiti la consumul din cartea tehnica al matizului, si e stiuta treaba ca orice masina consuma in realitate mai mult ca in carte. In oras are vreo 8 in carte sau ceva de genul nu mai retin exact. Oricum imi iau Matizurile de la firma 9 ne modificate, si daca le umblu putin la alimentare, abia atunci ajung la 7 dar le scade forta pe la 40 CP cat sa merg prin oras cat de cat ok!

| FurtunaDiesel a răspuns:

Golf 2 sau Renault 5... eu as alege Golf 2!

| adita32 a răspuns:

Masina? super nova =dacia. deci tu nu o sati cumperi masina nu mai visa.o sa-ti iei o amarata de dacie

| adita32 a răspuns:

Tarane pai o mie de euro iti iei masina? la voiin varf de munte o cari pe mata cu dacia sa te *** in mata