| AlexxxButaaa a întrebat:

Vreau sa-mi iau o motocicleta de 125 cmc cu 4T (SH) și vreau sa-mi da-ți niște sfaturi... puteți să-mi lăsați niște linkuri cu niște motoare (pret maxim 800€)

Răspuns Câştigător
| farryx a răspuns:

Pfff... 800E si bun..cam greu sincer sa fiu. Depinde ce vrei sa conduci: enduro sau sport, ca touring nu merita de 125, iar cross la fel, pentru ca nu poti inmatricula. Ca enduro mergi pe Yamaha wr 125 x sau r, sunt bune, doar ca daca nu esti impatimit al vitezei si te multumesti cu 130 maxim.e perfect, iar ca sport Yamaha yzf 125, Honda cbr 125. La enduro presupun ca fiindca ai bugetul doar atat nu iti permiti sa faci te murdaresti si sa dai banii o data pe saptamana (daca te plimbi zilnic) pe pistoane, semeringuri, etc. dar daca da, atunci Ktm exc 125 e perfecta, putere imensa, trage de rupe, arata superb mai ales cu roti de supermoto, dar singurul defect e motorul in 2T nesatul de benzina si ulei...

| AlexxxButaaa explică (pentru farryx):

Vreau motor de strada

| AlexxxButaaa explică (pentru AlexxxButaaa):

Sa aibă 4T

| farryx a răspuns (pentru AlexxxButaaa):

Poti merge pe Yamaha yzf 125, dar sincer sa fiu, ti-as recomanda wr125 x pentru ca daca doresti ii poti pune roti de offroad (ea vine cu roti de supermoto, adica de strada) sau wr125 r care e invers cu X, adica vine cu roti de offroad, dar mai bine zis o combinatie de cauciuc intre offroad si street.

4 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Nu ma pricep la motociclete insa ai mare grija cu costumul pentru ele si orele petrecute cu plimbarile cu ele fiindca sunt foarte periculoase pentru: genunchi, plamani, frunte, ochi etc. Poti face: sinuzite, conjunctivite, reumatism, artroze, artrite etc. Numai bine!