| Brăilă_Luci_1997 a întrebat:

Salutare!

Curand voi face 18 ani si vreau sa stiu daca exista vreun termen limita de asteptare din momentul in care depun dosarul pentru a sustine proba teoretica sau daca pot da chiar in ziua aceea.

Traseul am inteles ca se da peste 2 saptamani din momentul promovarii examenului teoretic. Am vreo sansa sa il dau mai devreme?

Răspuns Câştigător
| GabrielStn a răspuns:

Poti da in ziua in care ai implinit 18 ani doar teoretic, deoarece practic, nu cred ca ai buletinul eliberat de cei de la Evidenta Populatiei. Nu ai nevoie de programare pentru a sustine examenul teoretic, iar durata de programare pentru proba practica depinde doar de numarul de candidati.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Proba teoretica o poti da cand vrei dupa ce ai implinit 18 ani si ai terminat scoala de soferi.

La practica ai noroc daca te programeaza in 2 saptamani... poate dura si 2 luni

| Brăilă_Luci_1997 explică:

Multumesc tuturor pentru ajutor. Buletinul o sa il fac inainte de a implini 18 ani iar asta nu va fi o problema happy.

| GabrielStn a răspuns (pentru Brăilă_Luci_1997):

Il faci inainte de a implini 18 ani, dar il primesti dupa ce implinesti 18 ani. Cel putin, eu asa stiu. El este valabil din ziua in care implinesti 18 ani..deci daca ziua respectiva este lucratoare, exista sansa sa fie eliberat si chiar sa sustii examenul teoretic.

| anonim712546 a răspuns:

Proba teoretica o poti da oricând dupa ce ai împlinit 18 ani, dar orasul se programează si probabil ai putea da mai repede de 2 săptămâni.