| bibi5961 a întrebat:

vreau sa trec masina pe numele tatalui meu. as vrea sa stiu ce proceduri ar trebui sa urmez, si cam cat m-ar costa toata trecerea asta? mentionez ca taxa e platita si vreau sa pastrez aceleasi numere. multumesc!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai rar ul e cam 150 ron, restul taxelor la cec vreo 80 ron parca. daca taxa de timbru e platita si nu schimbi numerele nu ar trebuis a te coste nimic mai mult

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E fix aceeasi procedura la ca o vanzare normala a masinii.

faceti un contract de v-c, platesti la cec taxele de talon si inmatriculare, identificarea RAR, plus un RCA pe numele noului proprietar

| bibi5961 explică (pentru suntserios):

Si cam cat ar costa toata chestia asta? in afara de rca

| suntserios a răspuns (pentru bibi5961):

Pai rar ul e cam 150 ron, restul taxelor la cec vreo 80 ron parca. daca taxa de timbru e platita si nu schimbi numerele nu ar trebuis a te coste nimic mai mult

| RoBoT93 a răspuns:

Cred ca chestia asta o poti face la notar si te costa cam 150-200 lei... thinking

| suntserios a răspuns (pentru RoBoT93):

De cand are notarul treaba cu inamtriculatul masinii?

| bibi5961 explică (pentru RoBoT93):

Nu mai trebuie mers la rar?

| RoBoT93 a răspuns (pentru suntserios):

A zis ca vrea sa treaca masina pe numele tatalui, sa pastreze numerele. Citeste inca o data te rog, mai cu atentie happy

| suntserios a răspuns (pentru RoBoT93):

Asta inseamna ca inmatriculeaza masina pe numele tatalui lui. Nu are nicio treaba notarul cu asta. Toate inmatricularile de fac la politie