| chelo0 a întrebat:

am o masina incrisa pe Timisoara si vreau s-o inscriu pe numele meu, taxa inmatricularii e platita dar cat ma costa sa o trec pe numele meu si taxa verde, timbrul de mediu, urgent, dau funda!

Răspuns Câştigător
| hummmer a răspuns:

Trebuie să-ţi dea actele maşinii, act de la anaf că nu a recuperat taxa, te programezi online la rar pentru identificare, mergi la poliţie cu actele şi cam asta.
Citeşte aici
http://forum.softpedia.com/......re-masina/

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai ori e platita taxa de inmatriculare ori nu? ca taxa de imatriculare si taxa de timbru e acelasi lucru

| hummmer a răspuns:

Urgent, dar nu are inteles ce spui. Taxa de inmatriculare e taxa verde si spui ca e platita
Fii mai explicit. Ce motor, euro cat, an fabricatie, ce combustibil?

| chelo0 explică (pentru hummmer):

Taxa de prima inmatriculare e platita, masina e inmatriculata, eu vreau doar sa-mi fac actele pe numele meu si numerele sa fie pe acelasi judet cu mine, motor 1390, an 1997, euro 2 si combustibil benzina

| hummmer a răspuns (pentru chelo0):

Trebuie să-ţi dea actele maşinii, act de la anaf că nu a recuperat taxa, te programezi online la rar pentru identificare, mergi la poliţie cu actele şi cam asta.
Citeşte aici
http://forum.softpedia.com/......re-masina/