| Cristian0884df11 a întrebat:

Salut tuturor, am ahizitionat de vreo 4 luni un golf 4 din 2004 1.9 tdi 101cp cu motor AXR. In aceasta iarna intr-o zi cu temperatura mai scazuta, masina a pornit mai greu si s-au aprins becurile de bujii si cel de motor, cel de bujii clipeste iar celalalt sta aprins tot timpul.

Am fost pe la 3 service-uri...la primul mi-a facut o diagnoza si a dat eroare la senzorul de turatie, l-am schimbat si tot asa face. La al doilea service mi-au spus ca injectoarele nu sunt echilibrate si de aceea cateodata porneste bine cateodata nu. Am curatat si injectoarele si tot nu s-a remediat problema. La al treilea service le-am explicat situatia si au spus ca ei nu stiu ce are si sa ma duc la reprezentanta. Avand in vedere ca cei de la reprezentanta iti baga masina in service numai dupa cateva saptamani bune si te taxeaza exagerat nu vreau sa apelez la ei.

Daca stie cineva ce as putea face astept raspunsurile voastre. Multumesc

Răspuns Câştigător
| Cristian_Cristi_1986 a răspuns:

Sal, service-urile alea erau din astea de cartier? Daca nu, eu le ceream banii inapoi si ii injuram daca ma puneau sa fac ce ai facut tu fara sa-mi remedieze avaria.
Si sincer si eu tot la un service Volkswagen ti-as recomanda sa te duci, pentru ca daca umbli din mecanic in mecanic dai si mai mult si cine stie ce mai strica Dorel pe acolo, plus ca aia iti ofera si garantie.
Bafta!

| Cristian0884df11 explică (pentru Cristian_Cristi_1986):

Erau in Oras sunt din Braila si in cateva service-uri am fost atunci o sa ma duc la reprezentanta sa vad acolohappy

3 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

E posibil sa ai gaze de ardere ramase in cilindru... sau sunt murdare bujiile. Parerea mea. Nu stiu exact doar o parere.

| BrianSpilner a răspuns:

Cand spui golf, spui bordu aprins, e o caracteristica speciala a masinilor acestea, sincer eu as lipi niste abtibilduri peste laughing