| CelMaiOancea a întrebat:

Salut tuturor!
Am si eu o intrebare legata de sisteme audio, tis sa mentionez ca am incercat sa caut inainte pe motoare de cautare si nu am gasit un raspuns destul de relevant.
Asa cum am spus intrebarea mea este legata de sisteme audio. Vreau sa-mi "fac" un sistem audio pentru masina care sa fie bazat in mare patre pe BASS!
Desi am de gand sa incarc un biet porbagaj de Golf 5 cu 1 sau 2 subwoofere, nu cunosc nimic din acest domeniu.

Nu stiu mai exact de ce amplificator am nevoie, boxe sau subwoofer. Nu cunosc cum mai exact ar trebui acestea sa fie "legate" intre ele, si nici dupa ce specificatii ar trebui sa fiu atent.

Din cate am aflat nu este asa importanta putearea in W (Watt), aceasta intra in ecuatia abia cand vine vorba de conexiunea cu amplificatorul.

As fi foarte recunoscator pentru un raspuns, un link util sau un ghid tongue
Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Danielcristian a răspuns:

Parerea mea este: daca nu aveti inca boxe, statia, sau amplificatorul si vreti sa le cumparati noi, acolo de unde le veti cumpara o sa va dea toate detalile de ce zgomot aveti nevoie.
Ca sa aveti doar bas e destul sa aveti un suwofer cu amplificator incorporat de 1000watt, te asigur ca se creapa geamurile daca dai volum maxim:)).
Iar pentru un suwofer ai nevoie de doua fire care le puteti lua direct din radio sd, faza/nul, si impamintarea o luati din portbagaj.
http://www.youtube.com/watch?v=2xrcSyvNWJk

2 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Eu zic să îți alegi de aici http://www.be-loud.ro/ ce îți place și să mergi la băieții de la be-loud și pentru montaj, că lucrează ieftin și fac treabă bună.

| CelMaiOancea explică:

Multumesc de raspuns Danielcristian si 0rlando!
Raspunsul lui Danielcristian a fost mult mai detaliat si mi-a raspuns la intrebari.
0rlando multumesc de asemenea, voi merge la acel magazin mai mult ca sigurwinking