| strainucatalin a întrebat:

Salut tuturor.
Ce acte trebuie sa ai pentru a inmatricula un scuter din UE?
Mulțumeschappy

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un scuter sau autoturism nu se inmatriculeaza in UE, ci in tara unde propietarul lui este cetatean.
Fiecare tara care-i membra UE are reguli diferite, de aceea trebuie sa te intersezi local, in tara unde vrei sa inmatriculezi scuterul, care sunt cerintele specifice.

suntserios
| suntserios a răspuns:

O forma de a devedi proprietatea, adica factura sau contract de v-c si actele scuterului din tara din care il aduci