| Dragosm19 a întrebat:

Pot inmatricula/trebuie inmatriculat un scuter Electric Harley limitat in aproximativ 45km/h?
Pe unde pot circula cu el? Ce acte de provenienta imi trebuie?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Banuiesc ca se incadreaza la categoria moped (AM) si trebuie inregistrat la primaria localitatii tale de domiciliu.
Pentru inregistrare ai nevoie de contractul de vanzare-cumparare, certificatul de atestare fiscala a vanzatorului, ITP si asigurare RCA.
Poti circula pe aproape toate drumurile publice cu exceptia autostrazilor.