| MariusA99999 a întrebat:

Salut tuturor!
Detin un seat toledo 1 din '96 1.9tdi.
Cateodata cand accelaram si sa intru in depasire masina datea cate un sut iar dupa ce luam piciorul de pe acceleratie si apasam iar, mergea dar nu pentru mult timp si trebuia sa fac mereu asa.(la viteza de 110-160 km/h)
Astazi la 100 km/h masina a inceput sa fluriere foarte tare daca acceleram putin si scotea mult fum. O cred ca m-a lasat turbina, voi ce spuneti?
O alta intrebare daca e turbina de vina si pun una de seat leon sau alta are ceva daca nu e acelasi motor diesel, 1.9? Cum pot afla codul motor al masinii mele fara a merge cu ea la service?
Multumesc!

3 răspunsuri:
| Nimeni10 a răspuns:

Cauta in cartea de identitate a masinii.

| CeFaciGagicutza a răspuns:

Poate ti-e doar alimentarea, poate trebuie schimbat filtru de benzi sau ti-e stricată pompa de benzina.

| MariusA99999 explică (pentru CeFaciGagicutza):

Am spus mai sus ca e 1.9 tdi