| Flavius_Flavius_1998_jTTn a întrebat:

Salut tuturor! Doresc sa achizitionez un bmw, mai exact un seria 3 e36/46.
Puteti sa-mi spuneti cateva variante?
As dori sa aiba motor turbo benzina si de preferabil in doua usi ( coupe ) sau cabrio ( decapotabil ).
Ca si an as prefera pana in 2004.
Nu ma plang nici daca este e30

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Prietene, ai condus vreodata BMW?
Iti rupe aderenta cu motoarele aspirate, pe benzina. Daca iti mai intra si turbina brusc, titirez te faci...
Nici n-am auzit de BMW turbo pe benzina, sunt sigur ca exista, dar nu 316, 318, 320... BMW nu e atat de 'cool' precum credeti voi, dupa ce va jucati NFS.
Daca ar fi cool, n-ar fi de vanzare, 70% din ele.

| Blekz a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Exista bmw 320 cu turbo pe benzina, am un prieten care are, prima mea masina a fost un bmw 320ci si nu e chiar asa cum zici tu

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Blekz):

Eu am avut multe masini, am condus si mai multe, iar BMW-ul mi se pare cel mai sicriu. Are el multe parti bune, dar siguranta e la pamant. Nu ma refer la caroserie, ci strict la aderenta. Pierzi controlul mai repede decat balanseaza dubele.
Si nu e vorba ca nu sunt obisnuit cu RWD, am avut Mercedes si ma dadeam cu el mai agresiv decat cu Loganul, de exemplu. Si n-avea nici un sistem de control al tractiunii. Pur si simplu e gandit.

| relian a răspuns:

335i ai auzit? Ei asta are turbo si are cam 300 de cai putere, asa ca idee.Nu stiu daca modelul asta se fabrica si pentru UE dar il poti gasi in state si e si cupe si sedan.Mie personal imi place mai mult al sedan decit cupe.Si din 2004 nu stiu, ce zic eu e din 2010. Dar in state le gasesti mai ietine decit in UE.

| Flavius_Flavius_1998_jTTn explică:

La 316-320 nu ma astept sa fie... Dar de la 325 la m3 ma gandesv ca exista.