| Brawler a întrebat:

Salut tuturor, știu ca nu e un site auto însă chiar nu am știut unde sa postez, am 19 ani momentan in Anglia iar in Decembrie acum vin in țara și vreau sa îmi achiziționez o mașina. Vreau sa îmi spune-ți care credeți ca e mai potrivită pentru mine având in vedere ca de la vara voi da la facultate și voi fi plecat cu ea mai mereu, nu știu ce sa aleg între achiziționarea unui VW Passat B5.5 2001-2005 sau un BMW 320d e46, precizez ca bugetul este pana in 2500 euro. Aștept părerile voastre care credeți ca va fi mai potrivită pentru mine, avantaje și dezavantaje. Multimesc anticipat!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce passat si mai ales de ce bmw cand ai un buget atat de mic?

Polo, corsa, fiesta, fabia... astea sunt masini in bugetul tau

| Brawler explică (pentru suntserios):

Passat-ul in jurul prețului asta se învârte, chiar am deja unul pe care am pus ochii la 2500, însă nu știi cum e la întreținere, tatăl meu are un benzinar și pe benzina cred ca sunt puțin mai ieftine la întreținere, însă eu vreau diesel.