| JohnnyR0 a întrebat:

Un VW POLO 6n2 1.4 16v este o varianta buna pentru un incepator?
Cat consuma si cum trage acest motor avand in vedere ca, caroseria are doar 950kg?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Consuma undeva intre 5 si 10, trage bine.
Nu o vad neaparat ideala pentru incepatori, ca e o jumatate de masina, capabila sa prinda viteza.
Clasa compacta mi se pare mai potrivita pentru incepatori. Supozitoarele sunt pentru cine vrea o alternativa mai comoda la scuter sau bicicleta, nu sunt masini cu care sa faci/inveti ceva.
Iesi in trafic cu o masina de dimensiuni normale, sa te inveti de la bun inceput.
Daca peste cateva luni te combini cu o gagica care conduce vreun break al familiei, o sa fii tu ***, in ale condusului, ca n-ai sti sa-i parchezi masina.

| Frank51 a răspuns:

E ok, consumul este mic iar puterea este ok.