| Arh123 a întrebat:

Salut, va cer un sfat sau mai bine zis o propunere. Vreau sa imi iau o statie radio pentru masina, ce imi recomandati asa mai bunicel pana in 350 lei?

Răspuns Câştigător
| MariusF23 a răspuns:

De obicei sunt puse la pachet, statie + antena. Dar asta nu se intampla totdeauna. O antena ok se invarte pe la 150-200 lei. Plus o statie de calitate medie pe la 350 lei. Asta daca vrei nou.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e legal sa ai statie pe masina, fac razii in ultima vreme si daca te prinde cu o antena mare ai parte de amenda si statie confiscata.

| MariusF23 a răspuns (pentru mgtow):

De cand asta? Eu merg cu statie pe masina si in oras si n-am probleme. Ba chiar m-am intersectat cu politia si nu mi-au zis nimic. Florin, daca gasesti un President in banii astia atunci e super ok.

| mgtow a răspuns (pentru MariusF23):

De unde imi stii numele? A dat la stiri ca se fac controale pentru cei care au statii.

| Arh123 explică (pentru MariusF23):

Dar la statie imi dau ei antena? sau trebuie sa o iau separat?

| MariusF23 a răspuns (pentru mgtow):

Lol, eu ma adresam celui care a pus intrebarea laughing Ce a dat la stiri e pentru aia care intra pe alte frecvente decat cele legale.

| ombladon a răspuns (pentru mgtow):

Se fac contorale, deoarece este legal sa ai o statie de o anumita putere, si stii cum e romanul, cu cat mai mare, cu atat mai buna...

| MariusF23 a răspuns (pentru Arh123):

De obicei sunt puse la pachet, statie + antena. Dar asta nu se intampla totdeauna. O antena ok se invarte pe la 150-200 lei. Plus o statie de calitate medie pe la 350 lei. Asta daca vrei nou.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cele mai bune statii ieftine mic pe care le-am folosit au fost TTi-uri.
Nu te incurca cu Danita!
Sunt legale statiile cu putere la emisie sub 4W.
Raziile se fac pentru a verifica puterea la emisie. Daca depaseste 4W se confisca statia si primesti si amenda.