| doiaruxxx a întrebat:

Salut va rog sa ma ajutati am cumparat 2 telescoape (sau cum se numesc) de porbagaj de masina si nu tin porbagaju in sus cum se face compresia?

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca nu tin portbagajul ridicat, inseamna ca ai cumparat doua telescoape 'varza'.
Un telescop bun, cand e demontat sta intins la maxim, si foarte greu reusesti sa-l comprimi.

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Apesi pe ele sa se comprime. Apoi le poti monta.

| Darius392 a răspuns:

Trebuie sa tii apasat pe ele pana se comprima, apoi le montezi

| GabrielPaladin a răspuns:

Salut, apesi pe ele si le comprimi cat ai nevoie pentru a le monta. Nu este complicat.