| aduadall2 a întrebat:

Salut, vin cu o problema la piaggio zip 2 t 1994, de curand mi-am luat o baterie sa pornesc si eu la automat ca tot omul, bateria se numeste smailo standard 12v 4ah. Prima oara cand am pus-o a dat bine, invartea bine electromotorul. PS:n-am contact, am incercat la fire.A doua zi am incercat, iar a dat bine, dupa 3 ore am incercat iar si na problema, invartea din ce in ce mai greu, dupa daca il lasam vreo 5 minute si mai dadeam o data tot asa din ce in ce mai greu pana deloc. De la ce poate fi? Bateria e pe acid

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

ți-am mai spus să dai o raită pe la un electrician. Ai fost?

| aduadall2 explică (pentru sierra1):

Nu am asa ceva prin zona da-mi o ideee mane

| sierra1 a răspuns (pentru aduadall2):

Nu merge așa cu datul de păreri, ia un aparat de măsură și verifică traseele, circuitele,...

| aduadall2 explică (pentru sierra1):

Nu am asa ceva

| aduadall2 explică (pentru sierra1):

Dupa tine asa ce creezi ca ar fi parerea ta dar nu ma trimite la un electrician ca si eu stiam sa fac asta daca aveam prin zona

| aduadall2 explică (pentru sierra1):

Nici la pedala nu am scanteie de cand mi s-a stricat contactu nu mai am.

| sierra1 a răspuns (pentru aduadall2):

Repet: nu merge cu datul in bobi, măsoară treseele, circuitele. Dacă nu știi, caută un electrician. asta nu se repară online

| aduadall2 explică (pentru sierra1):

Eu te inteleg perfect dar daca nu am asa ceva prin zona

| sierra1 a răspuns (pentru aduadall2):

Cum spunea cineva: ghinion!

| aduadall2 explică (pentru sierra1):

Asta este