| TotulSAUnik a întrebat:

Salut, voi cum ati invat cel mai bine pentru examenul de scoala auto(sala)? In chestionare sunt niste intrebari fara logica cu mai multe raspunsuri si nu-mi dau seama daca sunt1, 2,3 raspunsuri.

4 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Daca vrei sa inveti cum sta treaba cu circulatia citeste si invata din codul rutier. Daca vrei doar sa treci examenul invata pe de rost intrebarile de pe drpciv ca alea pica si la examen.

| Mirris a răspuns:

Si eu sunt la scoala de soferi.Am luat sala si urmeaza traseul.Deci iti spun cum am facut, acum depinde de tine daca faci la fel ca mine sau nu.Pentru inceput am citit cartea(codul rutier), insa nu am citit-o mecanic.Atunci cand citeam imi si imaginam ceea ce citeam.Pur si simplu. Dupa ce am citit-o odata am inceput sa fac chestionare. Cele cu 24-25-26puncte le puneam separat fata de cele cu 18-19-20-21-22-23puncte.Apoi am mai citit odata cartea tot imaginanadu-mi lucrurile apoi am facut chestionarele cele mai slabe pana am reusit sa le fac cu cel putin 24p si dupa am facut restul chestionarelor.Vezi ca de obicei intrebarile la care au doua sau trei raspunsuri se gasesc de obicei la intrebarile 4, 18 si 26.Acum depinde si categoria la care dai.Eu sunt la cat.B.Succes.

| Mondiala a răspuns:

In primul rand trebuie sa inveti legislatia nu direct chestionare.Este un site scoala rutiera.ro legislatia audio video si acolo sunt cinci pasi ca sa iei permisul daca le respecti n-ai cum.sa nu iei sala.Bafta la invatat!

| Mondiala a răspuns:

In primul rand trebuie sa inveti legislatia, nu direct chestionare.Este un site scoala rutiera.ro legislatia audio video, acolo sunt cinci pasi de invatare daca le resspecti n-ai cum sa nu iei sala.Bafta la invatat!