| kinder96 a întrebat:

Salut voi fii nevoie sa imi schimb setul volanta la vw golf 5, as dori sa stiu ce firma considerati ca e mai buna, luk sau sachs?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Setul volanta nu exista. Poate set ambreiaj. Placa presiune, disc ambreiaj, rulment presiune. Nu inteleg la ce te referi cu aceste firme.

| kinder96 explică (pentru darrio2007):

Imi bate volanta si trebuie sa o schimb, si vreau sa stiu care firma e mai buna Luk sau Sachs?

| darrio2007 a răspuns (pentru kinder96):

Or fi in orasul tau firmele astea dar eu nu am auzit de ele.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Sachs vine in echiparea de fabrica.
Volantele si ambreiajele LUK sunt facute in Romania la fabrica Schaefler(nemteasca) de langa Brasov.

http://www.schaeffler.com/......oducts.jsp

Cand am inlocuit ambreiajul original scria pe el Sachs si avea stantat si semnul de audi si VW.