| anonim_4396 a întrebat:

Am un VW GOLF IV 1.9 TDI ALH la care am schimbat kitul de ambreiaj+volanta cu masa dubla ( SACHS toate piesele ).
După o zi am probleme la pornire, ii dau cheie și da să pornească dar se zguduie tot motorul ca și un ar prinde coroana de la volanta in ceva și după care moare motorul. Daca îi dau cheie din nou pornește că și cum nu s-ar fi întâmplat nimic. M-am reîntors cu mașina în servis, mi-a fost data din nou cutia jos verificat din nou absolut totul la ambreiaj, care era fără nici o problema.
cineva o părere, de la ce ar putea fi?

3 răspunsuri:
| Denila123 a răspuns:

E din alimentare, la relantiu merge ok?

| Alinutz1997 a răspuns (pentru Denila123):

Câteodată pornește ok, câteodată pornește incepe tremuratul ăla foarte urât și se aude că și cum ar freca un pinion pe ceva după care moare motorul

| Denila123 a răspuns (pentru Alinutz1997):

Lasa-mi nr in privat si te sun acolo îți voi da mai multe detalii