| nicusor222 a întrebat:

Salut! Vreau sa cumpăr BMW seria 3 cu motor N43 din2009, 2.0 benzina (automat) cu 143 cp. Merita cumpărat sau nu? Nu am treaba cu consumul, ma intereseaza fiabilitatea.

2 răspunsuri:
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Salut. Cutiile automate cel putin de la bmw sunt ok. Motorul fiind simplu ar trebui sa fie si el ok dar cauta unul cu putini km. Din ce stiu, N43 poate sa aiba diferite probleme dar nimic grav, exceptand coneumul de ulei in caz de consuma. Daca ii faci test de fum la o statie itp si iese ok cel mai probabil nu consuma. Evident verifica bine tot la el. Bafta!

| VicoldaFlash2250 a răspuns:

Am eu un Golf, daca te intereseaza