| fabyy1998 a întrebat:

Salut! Vreau sa cumpar niste jante de 15 inch, pe ele sunt puse cauciucuri de 195/55 r15, in talon am 185/55r15, intrebarea mea este: daca iau jantele alea pot pune cauciucuri 185/55 r15 pe ele?

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Da, o sa poti sa pui 185/55/15 pe ele

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebuie sa ai jantele care vin in CIV altfel problema la control rutier sau nu treci ITP fara atentia care o da aproape orice roman care trece acolo. Unica optiune ca sa iti tunezi masina si sa nu ai probleme in trafic e sa o inscrii in BG, aia accepta orice modificare la masina cu piese de calitate nu ieftine sh sau rupte/ruginite. Nu mai are treaba politia romana cu tine, daca ti/ar lua civ/ul ii dai in judecata si vei castiga pentru ca BG atat timp cat ti-a trecut ITP masina e in regula

| Simpatic a răspuns:

Daca in talon ai ceva trebuie sa pui exact ca acolo nu alte dimensiuni!

| sierra1 a răspuns:

Pe scurt: da

| NicuNicolae24 a răspuns:

Salut, poti vedea daca sunt compatibile cu masina ta anvelopele pe site-ul https://www.janta.ro/wheelsportal/84677/start, au un configurator frumos acolo si vezi exact ce ai nevoie.