| Nevastuic a întrebat:

Am un ford focus din 2009 si vreau sa ii pun jante de aliaj. Intrebarea mea este daca pot,, monta" jantele de aliaj cu piulitele de la jantele de tabla?

3 răspunsuri:
| Ford a răspuns:

Trebuie schimbate cu unele speciale pentru aliaje. Nu sunt asa greu de gasit dar daca vrei sa le cumperi noi sunt destul de scumpe (in jur de 200 lei 20 de piluite)

| CatalinJianu a răspuns:

Pai prietene si eu detin un focus 2 hatchback albastru metalizat inchis. Eu zic ca ar trebui sa cumperi unele noi.Pentru jante iti recomand BBS sau OZ sau daca esti pasionat niste jante Ford clasice