| Crapgg a întrebat:

Vreau sa cumpar o masina max.6000eur.Problema este ca nu m-am decis inca daca sa iau una sh sau una noua. Noul Logan cu tot cu programul rabla ma ajunge unde la 6500 eur. Sa iau o Dacie sau un sh echipat...?

7 răspunsuri:
| Angel0 a răspuns:

Statul cu noul timbru de mediu forteza populatia sa cumpere loganuri.Au impozitat cel mai mult segmentul de sh care concureaza cu loganul.
Indiferent de optiuni loganul ramane o cutie de conserve depasita din toate puntele de vedere.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ti as sugera loganul pentru ca e noua sau o masina mica (corsa, polo, fabia) de maxim 2-3 ani vechime

| horia2012 a răspuns:

Logan. O masina noua, e noua. Stii si tu cat sunt de aranjate cele la SH.
Te poti astepta la tot felul de surprize dupa o perioada de timp. Daca aveai o suma mai mica de bani, te orientai spre SH, dar asa...sa nu-ti para rau.
La urma urmei sunt banii tai.
Alegerea ta.

| viotedy a răspuns:

O fi ea loganul noua dar in 5-6 ani ai numai floricele de rugina pe ea. orienteaza-te la un vw golf de prin 2006 la banii astia si nu se compara.

| DARCEINGEĂL a răspuns:

Eu as opta pentru un Logan.
Nu se comapara o masina nou nouta cu o relicva de acum 10 ani laughing

| tudorviorel a răspuns:

Eu as opta pentru loganul de1000 cm cubi turbo consuma undeva la 4-5 l.am vazut o esteo masina buna cu motor de ultima generatie.cit despre caroserie rugina apare si la alte marci, dar asa sintem noi vedem masinile nemtesti vechi mai bune decit ale noastre noi

| 86raul a răspuns:

Salut,daca vrei sa iei un sh neimatricula,te sfatuiesc sa apelezi la mine, nu sa-ti vand, ci sa-ti gasesc ceva bun rau de pe franta, sunt foarte ieftine, si la 5000 iti iei una care aici costa si 9000. de ex: ford mondeo 2001 full e in jur de 1500_2000. si ai ditamai teancu de facturi de intretinere. si multe alte marci.saitul: leboncoin.fr. cauta-ma daca e nevoie, fara nici-o obligatie. sper ca am fost de ajutor