| nicusor222 a întrebat:

Vreau sa fac scoala de soferi.
Categoria C+E.
Unde gasesc chestionarele pentru E.
Pt C fac pe DRPCIV, nu gasesc la E.
Va rog un link cu intrebarile ca la sala.
"E "ma intereseaza. Msk. Dau fundita.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista categoria E, doar categoria CE si pe aceasta trebuie sa o cauti.
De altfel toate testele cuprind notiuni generale, valabile pentru toate categoriile de permis, precum si notiuni specifice valabile numai pentru anumite categorii, pentru CE sunt aceleasi ca pentru C.
Detalii gasesti in art.10 din Ordinul MAI nr.268/2010, cu md. si compl. ulterioare, il gasesti actualizat pe drpciv.ro.

| Iunix a răspuns:

Descarcă aplicația " DRPCIV chestionare " de pe magazin play.