| sorynake3 a întrebat:

Vreau sa fiu si eu lamurit cu o treaba. Daca imi cumpar acum un golf 4 an 2000-2004 1.6 benzina sau 1.9 diesel (nu m-am hotarat inca) ce taxe trebuie sa platesc dupa achizitionarea ei? si cam cat ma costa?

1 răspuns:
| ShoboM a răspuns:

Taxa de prima inmatriculare poate fi de la aproximativ 500-1000 euro in cazu tau pentru un golf 4 2000-2004 1.6 benzinsa sau 1.9 diesel asta cand te decizi ce vrei sa iti iei te poti interesa mai mult ca taxa depinde de anul fabricatiei, cilindreea, norma de poluare... Pe langa taxa restul te costa undeva la 300-350 euro cu totul (rar-ul, impozit, asigurare, traduceri, numere)