| DimLight a întrebat:

Salut, mi-as achizitiona un bmw seria3 din 2000 sau mai nou(diesel) cu un motor de aprox. 2000cc nu mai mult.
as dori sa stiu cat costa taxele anuale poluare, si ce alte taxe se mai platesc. si intretinerea.

nu vreau sa o inmatriculez in bulgaria in caz ca imi iau una neimatriculata deci nu imi dati sfaturi in legatura cu asta

rog posesorii de bmw daca ma pot ajuta, sincer e masina care imi place cel mai mult dar vreau sa stiu daca imi permit sa o intretin cum trebuie, merci

2 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Ai de platit la el impozit, asigurare, rovinieta, si o-data la 2 ani ITP-ul. Adunate ajung la aproximativ 1500 de lei pe an si optional asigurare casco. Aia e cam 700 de euro singura deci iti tb ceva mai multi bani pentr ea + service si benzina. Service-ul te duce cam la 2000 de lei pe an la BMW facut ca la carte dar depinde si cati km fac cu masina pe an evident si benzina... depinde de cum mergi cu ea de bine si cat de mult!

| GabrielCosmin a răspuns:

Salut. aici gasesti tot ce te intereseaza in cateva secunde;)
http://taxaauto.net/